Status Block (1.0.0) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Group
fil: Grupo

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Message
fil: Mensahe

en: Weight
fil: Timbang

en: Blocks
fil: Mga tipak
