Status Block (1.0.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Status
fr: État

en: Group
fr: Groupe

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Weight
fr: Poids

en: Theme
fr: Thème

en: Other
fr: Autre

en: Additional
fr: Supplément

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Environment
fr: Environnement

en: Blocks
fr: Blocs

en: Primary
fr: Primaire

en: Current theme
fr: Thème actuel

en: How to use
fr: Comment l'utiliser
