Status Block (1.0.0) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Group
he: קבוצה

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Version
he: גירסה

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Other
he: אחר

en: Features
he: פיצ'רים

en: Plugin
he: פלאגין

en: Blocks
he: בלוקים

en: Primary
he: ראשי
