Status Block (1.0.0) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Group
ja: グループ

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Version
ja: バージョン

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Theme
ja: テーマ

en: Other
ja: その他

en: Additional
ja: 追加

en: Features
ja: フィーチャー

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Blocks
ja: ブロック
