Status Block (1.0.0) - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Group
ku: گرووپ

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Version
ku: وەشان

en: Message
ku: پەیام

en: Weight
ku: سەنگ

en: Other
ku: هیتر

en: Blocks
ku: بلۆکەکان
