Status Block (1.0.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Group
pt: Grupo

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Version
pt: Versão

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Theme
pt: Tema

en: Other
pt: Outros

en: Additional
pt: Complemento

en: Environment
pt: Ambiente

en: Blocks
pt: Blocos

en: Primary
pt: Primário

en: Current theme
pt: Tema atual
