Status Block (1.0.0) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Other
ug: باشقا

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Blocks
ug: تارماق رايون
