Status Block (1.0.0) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Group
ur: گروپ

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Version
ur: ورژن

en: Message
ur: پیغام

en: Weight
ur: وزن

en: Blocks
ur: بلاکس
