Storage Entities (1.1.0) - en to sl translation catalogue (30 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Value
sl: Vrednost

en: Type
sl: Tip

en: Author
sl: Avtor

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Action
sl: Akcija

en: Edit
sl: Uredi

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: View
sl: Prikaži

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Published
sl: Objavljeno

en: Revisions
sl: Različice

en: Authored by
sl: Avtor

en: Create new revision
sl: Ustvari novo različico

en: Revert
sl: Povrni

en: Revision
sl: različice

en: Date created
sl: Datum nastanka

en: Language code
sl: Koda jezika

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite povrniti različico iz %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati različico iz %revision-date?

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: About
sl: O modulu
