Storage Entities (1.4.0) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ
