Stories (8.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Images
tr: Resimler

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: File
tr: Dosya

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Views
tr: Görünümler

en: Text
tr: Metin

en: Upload
tr: Yükle

en: Block
tr: Blok

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Heading
tr: Başlık

en: Desc
tr: Azalan

en: Table
tr: Tablo

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Library
tr: Kütüphane

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
