Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to ast translation catalogue (15 entries)

en: Content
ast: Conteníu

en: Description
ast: Descripción

en: File
ast: Ficheru

en: Reset
ast: Reafitar

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Center
ast: Centru

en: Text
ast: Testu

en: Upload
ast: Xubir

en: Block
ast: Bloque

en: Filter
ast: Filtru

en: Heading
ast: Encabezáu

en: Table
ast: Tabla

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
