Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Images
de: Bilder

en: Content
de: Inhalt

en: Description
de: Beschreibung

en: File
de: Datei

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Quote
de: Zitat

en: Image
de: Bild

en: Center
de: Zentriert

en: Views
de: Ansichten

en: Upload
de: Hochladen

en: Heading
de: Überschrift

en: Desc
de: Absteigend

en: Table
de: Tabelle

en: Sort by
de: Sortierung

en: File Browser
de: Dateibrowser

en: Alignment
de: Ausrichtung

en: Caption
de: Beschriftung

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Credit
de: Haben

en: Apply
de: Anwenden

en: Select Images
de: Bilder auswählen

en: Offset
de: Versatz

en: Image Browser
de: Bild-Browser

en: Citation
de: Zitat

en: Video Url
de: Video-URL

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Library
de: Bibliothek

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity Browser
de: Entitäts-Browser

en: Link List
de: Linikliste
