Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Images
id: Gambar

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Views
id: View

en: Text
id: Teks

en: Upload
id: Unggah

en: Block
id: Blok

en: Heading
id: Judul

en: Table
id: Tabel

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Alignment
id: Perataan

en: Caption
id: Keterangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Image Browser
id: Peramban Citra

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Library
id: Pustaka

en: Asc
id: Urutan turun
