Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Images
it: Immagini

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Links
it: Collegamenti

en: Reset
it: Ripristina

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Views
it: Viste

en: Text
it: Testo

en: Upload
it: Carica

en: Block
it: Blocco

en: Filter
it: Filtra

en: Heading
it: Intestazione

en: Desc
it: Disc

en: Table
it: Tabella

en: Sort by
it: Ordina per

en: File Browser
it: Navigatore file

en: Alignment
it: Allineamento

en: Caption
it: Didascalia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Credit
it: Credito

en: Apply
it: Applica

en: Select Images
it: Seleziona immagini

en: Offset
it: Scostamento

en: Image Browser
it: Browser immagine

en: Citation
it: Citazione

en: Videos
it: Video

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Library
it: Biblioteca

en: Master
it: Principale
