Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Images
ja: イメージ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Links
ja: リンク

en: Reset
ja: リセット

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Views
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Upload
ja: アップロード

en: Block
ja: ブロック

en: Filter
ja: フィルター

en: Heading
ja: 見出し1

en: Desc
ja: 降順

en: Table
ja: テーブル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: File Browser
ja: ファイルブラウザー

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Credit
ja: 現金

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Image Browser
ja: 画像ブラウザー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Library
ja: ライブラリー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity Browser
ja: エンティティブラウザー
