Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Slideshow
ku: پیشانگەسلاید

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Description
ku: دەربارە

en: File
ku: پەڕگە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Text
ku: دەق

en: Upload
ku: بارکردن

en: Block
ku: بلۆک

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Table
ku: خشتە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست
