Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Images
oc: Imatges

en: Content
oc: Contengut

en: Description
oc: Descripcion

en: File
oc: Fichièr

en: Links
oc: Ligams

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Views
oc: Vistas

en: Text
oc: Tèxte

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Block
oc: Blòt

en: Filter
oc: Filtrar

en: Heading
oc: Entèsta

en: Table
oc: Tablèu

en: Sort by
oc: Triar per

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Credit
oc: Crèdit

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Citation
oc: Citacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
