Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Images
pl: Obrazki

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: File
pl: Plik

en: Links
pl: Odnośniki

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Views
pl: Widoki

en: Text
pl: Tekst

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Block
pl: Blok

en: Filter
pl: Filtr

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Desc
pl: Malejąco

en: Table
pl: Tabela

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Caption
pl: Podpis

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select Images
pl: Wybierz obrazki

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Image Browser
pl: Przeglądarka obrazków

en: Citation
pl: Cytat

en: Videos
pl: Filmy

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Library
pl: Biblioteka

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny
