Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Images
pt: Imagens

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Arquivo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Quote
pt: Cotação

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Text
pt: Texto

en: Upload
pt: Carregar

en: Block
pt: Bloco

en: Filter
pt: Filtrar

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Desc
pt: Decrescente

en: Table
pt: Tabela

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: File Browser
pt: Navegador de Arquivos

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Caption
pt: Legenda

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Credit
pt: Crédito

en: Apply
pt: Aplicar

en: Select Images
pt: Selecione as imagens

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Image Browser
pt: Navegador de imagens

en: Citation
pt: Citação

en: Videos
pt: Vídeos

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Library
pt: Biblioteca

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
