Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Images
ru: Изображения

en: Content
ru: Содержимое

en: Description
ru: Описание

en: File
ru: Файл

en: Links
ru: Ссылки

en: Reset
ru: Сбросить

en: Quote
ru: Цитата

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Views
ru: Представление

en: Text
ru: Текст

en: Upload
ru: Закачать

en: Block
ru: Блок

en: Filter
ru: Фильтр

en: Heading
ru: Заголовок

en: Desc
ru: По убыванию

en: Table
ru: Таблица

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: File Browser
ru: Файловый браузер

en: Alignment
ru: Выравнивание

en: Caption
ru: Подпись

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Credit
ru: Кредит

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Image Browser
ru: Просмотрщик изображений

en: Citation
ru: Цитата

en: Slideshows
ru: Слайдшоу

en: Videos
ru: Видео

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Library
ru: Библиотека

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Entity Browser
ru: Браузер сущностей

en: Select Files
ru: Выберите файлы
