Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Images
uk: Зображення

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: File
uk: Файл

en: Links
uk: Посилання

en: Reset
uk: Скинути

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Views
uk: Види

en: Text
uk: Текст

en: Upload
uk: Викласти

en: Block
uk: Блок

en: Filter
uk: Фільтр

en: Heading
uk: Заголовок

en: Desc
uk: Спад

en: Table
uk: Таблиця

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: File Browser
uk: Оглядач файлів

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video
uk: Відео

en: Credit
uk: Кредит

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select Images
uk: Виберіть зображення

en: Offset
uk: Зміщення

en: Image Browser
uk: Оглядач зображень

en: Citation
uk: Цитування

en: Slideshows
uk: Слайд-шоу

en: Videos
uk: Відео

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Library
uk: Бібліотека

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне
