Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Images
ar: الصور

en: Content
ar: المحتوى

en: Description
ar: الوصف

en: File
ar: ملف

en: Links
ar: روابط

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Views
ar: الرؤى

en: Text
ar: نص

en: Upload
ar: رفع

en: Block
ar: الصندوق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Heading
ar: الترويسة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Table
ar: جدول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
