Stories (8.x-2.0-alpha7) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Images
cy: Delweddau

en: Content
cy: Cynnwys

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: File
cy: Ffeil

en: Links
cy: Dolenni

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Text
cy: Testun

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Block
cy: Bloc

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Table
cy: Tabl

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Alignment
cy: Aliniad

en: Credit
cy: Credyd

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
