Stories (8.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Content
fr: Contenu

en: File
fr: Fichier

en: Links
fr: Liens

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Quote
fr: Citer

en: Link
fr: Lien

en: Center
fr: Centre

en: Views
fr: Vues

en: Text
fr: Texte

en: Upload
fr: Transférer

en: Block
fr: Bloc

en: Filter
fr: Filtrer

en: Heading
fr: Entête

en: Table
fr: Tableau

en: Sort by
fr: Trier par

en: Alignment
fr: Alignement

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Credit
fr: Crédit

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Image Browser
fr: Explorateur d'image

en: Slideshows
fr: diaporamas

en: Videos
fr: Vidéos

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Master
fr: Principal
