Stories (8.x-2.0-alpha1) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Images
he: תמונות

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: File
he: קובץ

en: Links
he: קישורים

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Views
he: היבטים

en: Text
he: טקסט

en: Upload
he: העלאה

en: Block
he: בלוק

en: Filter
he: סינון

en: Heading
he: כותרת

en: Desc
he: יורד

en: Table
he: טבלה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Alignment
he: יישור

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Video
he: וידאו

en: Apply
he: החל

en: Offset
he: היסט

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Library
he: ספריה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר
