StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (89 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Comments
ar: التعليقات

en: Quantity
ar: الكمية

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Core
ar: النواة

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Comment
ar: التعليق

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Items
ar: أخبار

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Owner
ar: المالك

en: Quotes
ar: الاقتباسات

en: Calendar
ar: التقويم

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: Document
ar: وثيقة

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Review
ar: المراجعة

en: Contact settings
ar: إعدادات الاتصال

en: Submissions
ar: الإرسالات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Information
ar: معلومات

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Ticket
ar: التذكرة

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Item ID
ar: معرف العنصر

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Submitter
ar: المرسِل

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Computed date
ar: التاريخ المحوسب

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
