StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to mr translation catalogue (52 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Currency
mr: चलन

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Core
mr: मूळ

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: Price
mr: किंमत

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Postcode
mr: पोस्टकोड

en: Owner
mr: मालक

en: Manufacturer
mr: उत्पादक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट
