StratosERP (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (111 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Item
da: Element

en: Author
da: Forfatter

en: Currency
da: Valuta

en: Quantity
da: Mængde

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Quote
da: Tilbud

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Total
da: I alt

en: Statistics
da: Statistik

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Contacts
da: Kontakter

en: Comment
da: Kommentar

en: Revisions
da: Versioner

en: Items
da: Overskrifter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Qty
da: Antal

en: Price
da: Pris

en: Customer
da: Kunde

en: Amount
da: Beløb

en: Phone
da: Telefon

en: Serial
da: Serienummer

en: Desc
da: Faldende

en: Invoice
da: Faktura

en: Invoice settings
da: Indstillinger for faktura

en: Invoices
da: Fakturaer

en: Code
da: Kode

en: Stock
da: Lager

en: Payment
da: Betaling

en: Payment settings
da: Betalingsindstillinger

en: Payments
da: Betalinger

en: Note
da: Bemærk

en: Backup
da: Sikkerhedskopi

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Period
da: Periode

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Balance
da: Saldo

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Print invoice
da: Udskriv faktura

en: Document
da: Dokument

en: Documents
da: Dokumenter

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Review
da: Gennemgå

en: Contact settings
da: Kontaktindstillinger

en: Submissions
da: Indsendelser

en: Apply
da: Udfør

en: Subscription
da: Abonnement

en: Invoice ID
da: Fakturanummer

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Invalid node
da: Ugyldigt indhold

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Quote settings
da: Tilbudsindstillinger

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Staff
da: Ansatte

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Item ID
da: Element-ID

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Text format
da: Tekstformat

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Archived
da: Arkiveret

en: Submitter
da: Indsender

en: Unit price
da: Enhedspris

en: Add payment
da: Tilføj betaling

en: Asc
da: Stigende

en: An autocomplete text field.
da: Et tekstfelt med autofuldførelse.

en: Author uid
da: Forfatter uid

en: Processed text
da: Behandlet tekst

en: Computed date
da: Beregnet dato

en: The computed DateTime object.
da: Det beregnede Datetime-objekt.

en: The text with the text format applied.
da: Teksten formatteret med det valgte tekstformat.

en: Open date
da: Åbningsdato

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
