StratosERP (8.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (103 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Item
fi: Nimike

en: Author
fi: Tekijä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Quantity
fi: Määrä

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Quote
fi: Lainaus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Total
fi: Yhteensä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Contacts
fi: Yhteyshenkilöt

en: Comment
fi: Kommentti

en: Revisions
fi: Versiot

en: Items
fi: Aiheet

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Qty
fi: Määrä

en: Price
fi: Hinta

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Phone
fi: Puhelin

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Stock
fi: Varasto

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment settings
fi: Maksuasetukset

en: Payments
fi: Maksut

en: Note
fi: Huomaa

en: Backup
fi: Varmuuskopio

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Balance
fi: Saldo

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Print invoice
fi: Tulosta lasku

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Review
fi: Tarkistus

en: Contact settings
fi: Yhteydenottoasetukset

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Information
fi: Tietoa

en: Subscription
fi: Tilaaminen

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Invalid node
fi: Kielletty solmu

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Ticket
fi: Tiketti

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Item ID
fi: Artikkelin ID

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Payment type
fi: Maksutyyppi

en: Needs review
fi: Vaatii tarkistusta

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Submitter
fi: Lähettäjä

en: Hide comment
fi: Piilota kommentti

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Add payment
fi: Lisää maksu

en: Master
fi: Isäntä

en: An autocomplete text field.
fi: Autocomplete tekstikenttä.

en: Author uid
fi: Kirjoittajan käyttäjä ID (uid)

en: Processed text
fi: Läpikäyty teksti

en: Computed date
fi: Laskettu päivämäärä

en: The computed DateTime object.
fi: Laskettu DateTime objekti.

en: The text with the text format applied.
fi: Muotoiltu teksti.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
