StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (104 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Images
gl: Imaxes

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Comments
gl: Comentarios

en: Currency
gl: Divisa

en: Quantity
gl: Cantidade

en: On
gl: Activo

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Core
gl: Núcleo

en: Time
gl: Hora

en: View
gl: Ver

en: Notes
gl: Notas

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Contact
gl: Contacto

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Page
gl: Páxina

en: Off
gl: Desactivado

en: Comment
gl: Comentario

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Revisions
gl: Revisión

en: Items
gl: Elementos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Qty
gl: Cant.

en: Price
gl: Prezo

en: Customer
gl: Cliente

en: Amount
gl: Cantidade

en: Phone
gl: Teléfono

en: Address
gl: Enderezo

en: State
gl: Estado

en: Email format
gl: Formato de correo electrónico

en: Serial
gl: Número de serie

en: Code
gl: Código

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Owner
gl: Propietario

en: Payment
gl: Pagamento

en: Payment settings
gl: Axustes de pago

en: Calendar
gl: Calendario

en: Sent
gl: Enviado

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Period
gl: Periodo

en: Revert
gl: Volver

en: Product type
gl: Tipo de produto

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Balance
gl: Saldo

en: Changed
gl: Cambiado

en: Completed
gl: Completado

en: Testing
gl: Probando

en: Documents
gl: Documentos

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Review
gl: Revisión

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: Submissions
gl: Envíos

en: Apply
gl: Aplicar

en: Information
gl: Información

en: Subscription
gl: Subscribirse

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Service
gl: Servizo

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Report
gl: Informe

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Quote settings
gl: Configuración de usuario

en: Customer settings
gl: Configuración de usuario

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: Archived
gl: Arquivado

en: Submitter
gl: Autor do envío

en: No information
gl: No hai información

en: Reporting
gl: Informes

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Author uid
gl: Uid do autor
