StratosERP (8.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (63 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Item
hr: stavka

en: Author
hr: Autor

en: Currency
hr: Valuta

en: Quantity
hr: Količina

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: Total
hr: Ukupno

en: Statistics
hr: Statistike

en: Email
hr: E-pošta

en: Contact
hr: Kontakt

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Comment
hr: Komentar

en: Revisions
hr: Revizije

en: Items
hr: Stavke

en: Authored by
hr: Autor

en: Qty
hr: Količina

en: Price
hr: Cijena

en: Customer
hr: Kupac

en: Amount
hr: Iznos

en: Phone
hr: Telefon

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: Stock
hr: Zaliha

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Period
hr: Točka

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Review
hr: Provjeri

en: Contact settings
hr: Postavke kontakta

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Ticket
hr: Karta

en: Tickets
hr: Karte

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Asc
hr: Uzlazno
