StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (134 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Images
sv: Bilder

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Email address
sv: E-postadress

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Currency
sv: Valuta

en: Quantity
sv: Antal

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Homepage
sv: Hemsida

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Quote
sv: Citera

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Core
sv: Kärna

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Total
sv: Totalt

en: Email
sv: E-post

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Comment
sv: Kommentar

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Revisions
sv: Versioner

en: Items
sv: Poster

en: Authored by
sv: Författad av

en: Qty
sv: Antal

en: Price
sv: Pris

en: Customers
sv: Kunder

en: Customer
sv: Kund

en: Amount
sv: Belopp

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Suburb
sv: Förort

en: State
sv: Läge

en: Postcode
sv: Postnummer

en: Email format
sv: E-postformat

en: Serial
sv: Serienummer

en: Desc
sv: Fallande

en: Invoice
sv: Faktura

en: Invoice settings
sv: Fakturainställningar

en: Invoices
sv: Fakturor

en: Code
sv: Kod

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Stock
sv: Lager

en: Owner
sv: Ägare

en: Payment
sv: Betalning

en: Payment settings
sv: Betalningsinställningar

en: Payments
sv: Betalningar

en: Manufacturer
sv: Tillverkare

en: Calendar
sv: Kalender

en: Sent
sv: Skickad

en: Basic setup
sv: Grundläggande inställningar

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Product type
sv: Typ av vara

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Balance
sv: Saldo

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: Testing
sv: Test

en: Document
sv: Dokument

en: Documents
sv: Dokument

en: Credit
sv: Kredit

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Review
sv: Granska

en: Contact settings
sv: Kontaktinställningar

en: Submissions
sv: Resultat

en: Apply
sv: Applicera

en: Subscription
sv: Prenumeration

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Service
sv: Tjänst

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Report
sv: Rapportera

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Ticket
sv: Ärende

en: Payment date
sv: Betalningsdatum

en: Tickets
sv: Ärenden

en: Billable
sv: Fakturerbar

en: Add invoice
sv: Lägg till faktura

en: Add customer
sv: Lägg till kund

en: Quote settings
sv: Inställningar för fraktoffert

en: Customer settings
sv: Kundinställningar

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Subscription type
sv: Typ av prenumeration

en: Scheduled
sv: Schemalagd

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Item ID
sv: Föremålets ID

en: Text format
sv: Textformat

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Billed
sv: Fakturerad

en: Needs review
sv: Behöver översyn

en: Archived
sv: Arkiverad

en: No information
sv: Ingen information

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: An autocomplete text field.
sv: Ett automatiskt kompletterande textfält.

en: Author uid
sv: UID för författare

en: Processed text
sv: Behandlad text

en: Computed date
sv: Uträknat datum

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username
