StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (42 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Images
ur: تصاویر

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Comments
ur: تبصرے

en: Currency
ur: کرنسی

en: On
ur: آن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Homepage
ur: آبائی صفحہ

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Core
ur: کور

en: Time
ur: وقت

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Active
ur: فعال

en: Page
ur: صفحہ

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Items
ur: سرخیاں

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Code
ur: کوڈ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ›
ur: ‹

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Text format
ur: متن کی آرائش
