Strava API (2.0.0-alpha2) - en to be translation catalogue (18 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Private
be: Прыватны

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: View
be: Праглядзець

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Text
be: Тэкст

en: Created
be: Створана

en: Exception
be: Выключэнне

en: Language code
be: Код мовы

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Publishing status
be: Статус публікацыі
