Strava API (2.0.0-alpha2) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Private
da: Privat

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Refresh
da: Opdatér

en: Text
da: Tekst

en: Created
da: Oprettet

en: Url
da: URL

en: State
da: Status

en: City
da: By

en: Manual
da: Manuel

en: Changed
da: Ændret

en: Kilograms
da: Kg

en: Feet
da: Fod

en: Exception
da: Undtagelse

en: Distance
da: Afstand

en: Language code
da: Sprogkode

en: Speed
da: Hastighed

en: Flagged
da: Flaget

en: Sex
da: Køn

en: Kilometers
da: Kilometer

en: Comment count
da: Kommentarantal

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: External id
da: Ekstern ID

en: Add Activity
da: Tilføj aktivitet

en: Athlete
da: Sportsmand
