Strava API (2.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Private
uk: Приватне

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Refresh
uk: Оновити

en: Text
uk: Текст

en: Created
uk: Створено

en: State
uk: Стан

en: City
uk: Місто

en: Manual
uk: Вручну

en: Changed
uk: Змінено

en: Pounds
uk: Фунти

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Feet
uk: Фути

en: Exception
uk: Виняток

en: Distance
uk: Відстань

en: Language code
uk: Код мови

en: Elevation
uk: Підвищення

en: Miles
uk: Милі

en: Premium
uk: Вищий сорт

en: Speed
uk: Швидкість

en: Firstname
uk: Ім'я

en: Lastname
uk: Прізвище

en: Flagged
uk: Позначено прапором

en: Sex
uk: Стать

en: User id
uk: ID користувача

en: Kilometers
uk: Кілометри

en: Meters
uk: Метри

en: Elapsed time
uk: Затрачений час

en: Comment count
uk: Кількість коментарів

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Distance unit
uk: Одиниці відстані

en: Scopes
uk: Області

en: Athlete
uk: Спортсмен

en: Client secret
uk: Пароль клієнта

en: Club ID
uk: ID клубу

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
