Strava API (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Refresh
bo: གསར་འདོན

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Activity
bo: བྱ་འགུལ

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Comment count
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས
