Strava API (8.x-1.0-alpha1) - en to os translation catalogue (10 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Weight
os: Уæз

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: View
os: Фенд

en: Refresh
os: Сног кæн
