Strava API (8.x-1.0-alpha2) - en to az translation catalogue (18 entries)

en: Delete
az: Sil

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Edit
az: Dəyiş

en: Country
az: Ölkə

en: Weight
az: Çəki

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: View
az: Görünüş

en: Refresh
az: Yenilə

en: Text
az: Mətn

en: Created
az: Yaradıldı

en: State
az: Dövlət

en: Activity
az: Fəaliyyət

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Language code
az: Dil kodu

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: Publishing status
az: Nəşr statusu
