Strava API (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Private
ru: Приватный

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Refresh
ru: Обновить

en: Text
ru: Текст

en: Created
ru: Создано

en: Url
ru: Url-адрес

en: State
ru: Состояние

en: City
ru: Город

en: Manual
ru: Вручную

en: Activity
ru: Активность

en: Changed
ru: Изменение

en: Pounds
ru: Фунты

en: Kilograms
ru: Килограммы

en: Feet
ru: Футы

en: Distance
ru: Расстояние

en: Language code
ru: Код языка

en: Elevation
ru: Высота

en: Miles
ru: Миль

en: Speed
ru: Скорость

en: Firstname
ru: Имя

en: Lastname
ru: Фамилия

en: Flagged
ru: Помечено

en: User id
ru: ID пользователя

en: Weight unit
ru: Единица веса

en: Kilometers
ru: километр

en: Meters
ru: Метр

en: Comment count
ru: Количество комментариев

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Activity ID
ru: Название занятия

en: Add Activity
ru: Добавить упражнение

en: Athlete
ru: Спортсмен

en: Trainer
ru: Инструктор

en: Activity list
ru: Список упражнения

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: List Activity entities
ru: Список занятий
