Strava API (8.x-1.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Private
ku: تایبەت

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: View
ku: پیشاندان

en: Refresh
ku: نوێکردنەوە

en: Text
ku: دەق

en: Email
ku: ئیمێل

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Comment count
ku: ژمارەی بۆچوونەکان
