Strava API (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Created
ro: Creat

en: Url
ro: URL

en: State
ro: Status

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Activity
ro: Activitate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Firstname
ro: Prenume

en: Lastname
ro: Nume

en: Flagged
ro: Marcat

en: Comment count
ro: Contor comentarii

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Scopes
ro: Scopuri

en: Activity list
ro: Listă activități

en: List Activity entities
ro: Lista entităților de activitate

en: Create new Activity entities
ro: Creați noi entități de activitate

en: Administer Activity entities
ro: Administrarea entităților de activitate

en: Delete Activity entities
ro: Ștergeți entitățile de activitate

en: Edit Activity entities
ro: Editați entitățile de activitate

en: View unpublished Activity entities
ro: Vedeți entitățile de activitate nepublicate

en: Access the Activity overview page
ro: Accesați pagina Prezentare generală a activității

en: View published Activity entities
ro: Vizualizați entitățile de activitate publicate
