Strava API (8.x-1.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Private
sv: Privat

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Created
sv: Skapad

en: Url
sv: URL

en: State
sv: Läge

en: City
sv: Stad

en: Manual
sv: Manuell

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Changed
sv: Ändrad

en: Pounds
sv: Pund

en: Kilograms
sv: Kilogram

en: Feet
sv: Fot

en: Distance
sv: Distans

en: Language code
sv: Språkkod

en: Speed
sv: Hastighet

en: Firstname
sv: Förnamn

en: Lastname
sv: Efternamn

en: Sex
sv: Kön

en: User id
sv: ID för användare

en: Kilometers
sv: Kilometer

en: Meters
sv: Meter

en: Comment count
sv: Antal kommentarer

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Distance unit
sv: Avståndsenhet

en: Scopes
sv: Omfattningar

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
