Strava API (8.x-1.0-alpha6) - en to af translation catalogue (13 entries)

en: Delete
af: Vee uit

en: Private
af: Privaat

en: Type
af: Tipe

en: Description
af: Beskrywing

en: Edit
af: Wysig

en: Country
af: Land

en: Weight
af: Gewig

en: Settings
af: Verstellings

en: Name
af: Naam

en: View
af: Wys

en: Created
af: Geskep

en: Manual
af: Handleiding

en: Language code
af: Taalkode
