Strava API (8.x-1.0-alpha6) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: View
el: Προβολή

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Text
el: Κείμενο

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: State
el: Κατάσταση

en: City
el: Πόλη

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Pounds
el: Λίβρες

en: Kilograms
el: Κιλά

en: Feet
el: Πόδια

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: User id
el: Id χρήστη

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης
