Strava API (8.x-1.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Private
pt: Privado

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Text
pt: Texto

en: Created
pt: Criado

en: Url
pt: URL

en: State
pt: Estado

en: City
pt: Município/Concelho

en: Changed
pt: Alterado

en: Feet
pt: Pés

en: Exception
pt: Exceção

en: Distance
pt: Distância

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Speed
pt: Velocidade

en: Firstname
pt: Nome Próprio

en: Lastname
pt: Apelido

en: Flagged
pt: Marcado

en: User id
pt: ID Utilizador

en: Kilometers
pt: Kilometros

en: Comment count
pt: Número de comentários

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Trainer
pt: Formador

en: Activity list
pt: Lista de Actividades

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
