Strava API (8.x-1.0-alpha7) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Delete
te: తొలగించు

en: Private
te: వ్యక్తిగత

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: Country
te: దేశం

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: View
te: చూడు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Created
te: సృష్టితం

en: State
te: రాష్ట్రం

en: City
te: నగరం

en: Language code
te: భాషా సంకేతం

en: Comment count
te: వ్యాఖ్యల సంఖ్య
