Streamlike Media (1.0.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Value
de: Wert

en: None
de: Keine

en: Open in new window
de: In neuem Fenster öffnen

en: Default value
de: Standardwert

en: Prefix text
de: Präfix

en: Suffix text
de: Suffix

en: Media ID
de: Medien-ID

en: Streamlike Media
de: Stromlinienförmige Medien

en: Provides a "Streamlike Media" field type
de: Enthält einen "Streamlike Media"-Feldtyp

en: Streamlike Media settings
de: Streamlike Media Einstellungen

en: Streamlike Media field settings
de: Streamlike Media Feldeinstellungen

en: Default Streamlike CDN
de: Standard Streamlike CDN

en: Streamlike Media formatter settings
de: Streamlike Media Formatierungseinstellungen

en: Streamlike player
de: Stromähnlicher Player

en: Streamlike CDN to use
de: Streamlike CDN zu verwenden

en: Link to Streamlike Media
de: Link zu Streamlike Media

en: Streamlike Media ID
de: Streamlike Medien-ID

en: Link to media
de: Link zu den Medien

en: Display Streamlike player
de: Anzeige Streamlike Player

en: Display link to Streamlike Media
de: Link zu Streamlike Media anzeigen

en: Display Streamlike Media ID
de: Streamlike Media ID anzeigen

en: Display mode: @display
de: Anzeigemodus: @display
