Stripe Gateway (1.0.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Active
hi: सक्रिय

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Start date
hi: आरंभ तिथि
